O nás

Poznejte Bocciu!

Obrazek

CO JE TO BOCCIA RUN?

Boccia Run Bukovka je projekt, který spojuje vášeň pro sport, sílu překonávat výzvy a lidskou solidaritu s pomocí potřebným.

"Pomoc ostatním je naše motto"

START PROJEKTU

Jak to celé začalo...

Na začátku projektu vznikl nápad uspořádat charitativní běh kolem bohdanečských rybníků. Po vybrání běhu jako vhodné formy akce jsme se postavili před otázku, proč běhat. Odpověď byla jednoduchá – Adam Peška, talentovaný hráč boccie s diagnózou svalové dystrofie. Podporujeme sportovní oddíl TJ Léčebna Košumberk, pod který Adam patří.

Obrazek

"Pomáhat mužeš, kdekoliv a kdykoliv"

Obrazek

VZNIK SPOLKU

Založení a úspěch

Společně jsme založili spolek Boccia Run Bukovka z.s. s hlavní tváří Ing. Antonínem Branským. Naším cílem je uspořádat lokální událost s příjemnou atmosférou a přispět k dobré věci. Odměnou jsou úsměvy účastníků a finanční pomoc. Výjimečným okamžikem bylo získání olympijského zlata v roce 2021 naším chráněncem Adamem Peškou. Jsme ctěni, že jsme mohli být součástí jeho příběhu.

"Rádi pomáhame a děláme ze světa lepší místo"

BOCCIA RUN BUKOVKA

Budování silné značky

Od našeho klíčového rozhodnutí uspořádat charitativní běh v roce 2017 jsme s pomocí mnoha sponzorů zorganizovali již šest ročníků běhu s téměř 1200 účastníky. Podařilo se nám vybrat více než 400 tisíc korun na podporu oddílu TJ Léčebna Košumberk. Jsme hrdí na náš silný organizační tým, který tvoří dobrovolníci a přátelé.

Obrazek

Získaná ocenění

2018- Nezisková organizace roku Pardubického kraje

2023 - Duhové křídlo 2023 v kategorii Dobrovolník/Filantrop

Obrazek